pátek 17. června 2016

Soutěž ve vyprošťování vyhráli hasiči z Hradce Králové!

Ve čtvrtek 16. června od 9 hod patřilo náměstí F. L. Věka v Dobrušce hasičům. 
Součástí přípravného týmu, který zajišťoval chod soutěže, byl i starosta SDH Vysoká nad Labem - pan Radek Košťál.
Vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel je vysoce specifickou činností. Jediní, kdo tyto speciální záchranné činnosti vykonávají, jsou hasiči.
Úkolem každého týmu bylo bezpečně a efektivně vyprostit v časovém limitu zraněnou osobu z havarovaného vozidla. Součástí vyproštění bylo i poskytnutí první před lékařské pomoci a transport na místo simulující vozidlo zdravotnické záchranné služby.
Auta věnovala automobilka ŠKODA. Vozy byly zcela nové, nedávno sjely z výrobní linky a hasiči si je do soutěžní podoby upravily podle předem připravených scénářů až těsně před závodem, aby soutěžící týmy neznali dopředu rozsah poškození vozidel.
Velice zajímavá reportáž ze soutěže ke shlédnutí ZDE
Tabulka výsledků Královéhradecký kraj

1. místo – stanice Hradec Králové

2. místo – územní odbor Náchod

3. místo – územní odbor Jičín

4. místo – územní odbor Trutnov

5. místo – územní odbor Rychnov nad Kněžnou