neděle 26. června 2016

Hasičská stříkačka po více jak půl století opět ve Vysoké!

V neděli 26. června 2016 jsme do Vysoké nad Labem po více jak půl století pořídili benzínovou motorovou stříkačku typu PS-12.
Stříkačka bude sloužit výjezdové jednotce obce i sboru dobrovolných hasičů obce. Stříkačka bude využívána také pro reprezentaci závodních družstev v požárním sportu.
Spolu se stříkačkou byla pořízena sada hadic a hydrantový nástavec.
Celé zařízení bude také možné používat na případné dohašovací práce a na odčerpávání vody ze zatopených objektů po přívalových deštích.
Stříkačka doposud sloužila sboru dobrovolných hasičů Malšova Lhota, je plně funkční a bez nutnosti dalších investic.
Touto cestou zároveň děkujeme panu Radku Košťálovi za odvoz stříkačky, panu Martinu Motyčákovi za zapůjčení přívěsného vozíku na její převoz, panu Václavu Krpatovi a panu Davidu Krámovi za pomoc při vykládce a uskladnění.
V nejbližší době proběhne zaškolení členů výjezdové jednotky na obsluhu požární stříkačky a provozní zkouška.
Pevně věříme, že nám do budoucna všem bude stříkačka v naší obci dobře sloužit a pomůže nám úspěšně reprezentovat Vysokou v požárním sportu.

Za výbor SDH Vysoká nad Labem
Radek a Jitka Košťálovi

Stříkačka je připravena k převzetí.

Nakládáme a přebíráme.

A takto vypadá vysocká dvanáctka v celé své kráse.

Vykládáme.