středa 5. prosince 2018

Požár v ZD Polabí a.s.

Ve středu 5. prosince v 15:39 siréna umístěná na obecním úřadě svolala příslušníky JSDH obce k výjezdu do ZD Polabí a.s., kde došlo k požáru zemědělského stroje z důvodu jeho technické závady.
Od hořícího stroje se vznítila také podestýlka v budově kravína, ale zaměstanci ZD ji pohotově uhasili a se strojem vyjeli na volné prostranství.
Naši hasiči přijeli na místo události jako první a z hydrantové sítě v areálu společnosti zahájili přípravu k hašení. Po příjezdu profesionálních hasičů z Hradce Králové pomáhali s dohašením a doklizením požářiště.
Velitelem výjezdu byl Lukáš Rudolf, dále se účastnili Tadeáš Salavec, David Šága a Martin Motyčák.
V letošním roce se jedná již o pátý výjezd naší jednotky v součinnosti s HZS KHK, což je na JPO V slušné skóre :-)