čtvrtek 2. května 2019

Soptíci

Tréninky Soptíků byly v dubnu 2019 převedeny do kompetence nového velitele JSDH pana Lukáše Rudolfa, s veškerými dotazy se obracejte přímo na něj osobně nebo prostřednictvím emailu sdhrudolf@seznam.cz.

pondělí 8. dubna 2019

Ukliďme svět, ukliďme Česko

V sobotu 6. dubna se v ranních hodinách sešli hasiči spolu s dobrovolníky z naší obce a zapojili se tak do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.
Hasiči uklízeli kolem silnice do HK a na Bukovinu, dobrovolníci si vzali na starost les kolem rozhledny Milíř.
Posbíralo se celkem 50 pytlů odpadků zejména PET lahví a igelitů, pneumatik a dalšího odpadu.
Děkujeme obecnímu úřadu za přistavení kontejneru a Polabí a.s. za uskladnění.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ SE DO ÚKLIDU ZAPOJILI!!!

pátek 5. dubna 2019

Výjezd JSDH

1. dubna ve 21:37 hod se rozezněla siréna a výjezdová jednotka obce byla svolána k výjezdu.
Jednalo se o požár mezi č.p. 49 a č.p. 111.
Souběžně na místo vyrazili i profesionální hasiči ze stanice U Přívozu v HK.
Průzkumem byla zjištěna příčina požáru a sice neohlášené pálení většího rozsahu, které nebylo nějak zajištěno.
Na místo vyjeli: velitel David Krám, strojník Václav Krpata a hasiči Martin Motyčák, Lukáš Motyčák a Tadeáš Salavec.
V letošní roce se jednalo již o druhý výjezd, což u jednotky kategorie JPO V poměrně vysoký počet.

pondělí 25. března 2019

Sběr železného šrotu 2019

V sobotu 23. března v dopoledních hodinách hasiči zorganizovali tradiční jarní sběr železného šrotu.
Sebralo se celkem 3800kg železa a oceli a 15kg autobaterií.
Děkujeme autodopravě CUBI za svoz a dopravu!

pátek 15. března 2019

Orkán Egerhard ve Vysoké

V neděli 10.března ve 23:07 dostali hasiči z výjezdové jednotky obce pokyn z operačního střediska HZS KHK k výjezdu do Hradecké ulice 611, kde silný poryv větru převrátil zahradní dřevěný domek. Průzkumem bylo zjištěno další nebezpečí u vedlejšího č.p., kde hrozilo odtržení oplechování atiky RD. Před ukončením výjezdu jednotka provedla průzkum po obci a přilehlém okolí včetně silnice na Opatovice nad Labem.
Hasiči byli na základě výstrahy od HZS KHK v pohotovosti již od pátku 8. března až do odvolání výstrahy 12. března v 17:00hod.
Na výjezdu byli velitel Lukáš Rudolf, strojník Tadeáš Salavec a hasiči Lukáš Motyčák a Martin Motyčák.
Orkán způsobil v mnohých obcích dlouhodobý výpadek elektrického proudu, na což byli i naši hasiči připraveni. Díky novému vybavení jsme schopni pro občany Vysoké zajistit zázemí v podobě vytápěného objektu s provizorním zdrojem elektrické energie např. MŠ popř. sportovní hale.

pátek 1. března 2019

23. března Sběr železného šrotu

V sobotu 23. března od 8:00 do 11:00hod proběhne v naší obci tradiční jarní sběr železného šrotu.
Prosíme občany, aby železo připravili k silnici. Pokud máte těžké nebo velké kusy volejte hasičům na telefon 607 059 398.

Zdroj: www.vysoka-nad-labem.cz

čtvrtek 28. února 2019

Školení JSDH

V sobotu 9. března na stanici Pražská v Hradci Králové proběhne školení příslušníků JPO V.
Školení bude zaměřeno na nový program elektronické evidence zpráv o zásazích a pohybu vozidel/techniky zařazených do systému IZS.
Za JSDH Vysoká nad Labem se zúčastní velitelé David Krám, Lukáš Rudolf a Tadeáš Salavec.

středa 27. února 2019

Hasiči mají požární přívěs

Z obce Vilantice byl pořízen požární přívěs ZV-6 na převoz záchranného člunu, který je majetkem vysockých hasičů.

úterý 26. února 2019

100. výročí Československa

Na okrskové valné hromadě pořádané v Malšově Lhotě v restauraci U Novotných dne 8. února 2019 převzal zástupce SDH Vysoká nad Labem Lukáš Rudolf pamětní list a medaili ke 100. výroční Československa od SH ČMS.

čtvrtek 21. února 2019

Seriál o hasičích startuje na CT2 už 6. března!

Po dobu jednoho roku natáčel štáb České televize u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje šestidílný dokumentární seriál. Od 6. března, kdy cyklus na programu ČT 2 startuje, mohou diváci každou středu ve 21:55 (opakování 8. 3., 9. 3. a 12. 3.) sledovat, jak liberečtí hasiči pracují, žijí a připravují se být vždy tam, odkud ostatní utíkají.

Seriál sleduje životy příslušníků v různých služebních zařazeních:
hasič - nováček ve sboru,
dlouholetý profesionální hasič technik (strojní služba, chemická služba),
hasič instruktor - práce ve výšce (neboli lezec),
velitel čety,
operační důstojník,
Připravovaný pořad, ukáže nejen zásahy hasičů proti živlům – ohni, vodě, větru, ale i neustálou a důkladnou přípravu. Protože, když jde o lidské životy, hasič nesmí zaváhat, nesmí ani na vteřinu nevědět, co a jak má dělat. Každodenní cvičení a tréninky zvyšují šance všech – tedy nejen, že zachrání cizí životy, ale sami se z akce vrátí živí a zdraví.

čtvrtek 31. ledna 2019

Leden u hasičů

JSDH za zásah mimo katastr naší obce získala dotaci od HZS KHK na nákup vybavení. Do majetku jednotky/obce byla pořízena nová elektrocentrála HERON o výkonu 6KW a nezávislé topení. Elektrocentrála nahradí tu původní 35let starou, kterou jsme až doposud používali.
Centrála a topení bude v případě dlouhodobého výpadku elektrického proudu nebo mimořádné události sloužit občanům obce - jsme připraveni zajistit např. v prostorách MŠ nebo sportovní haly provizorní dodávku elektrického proudu a tepla.
27.1. hasiči nové vybavení převzali a byli zaškoleni na jeho obsluhu. Vše bylo odzkoušeno a uloženo do výjezdového vozidla.