úterý 9. května 2017

Vedoucí mládeže se představují - Jana Hlinková

V následujících dnech bychom vám rádi blíže představili jednotlivé vedoucí kroužku mladých hasičů.
Skupinu starších Soptíků ve věku od 6 do 11 let  již od září vede a trénuje Ing. Jana Hlinková.

Vedeš kroužek mladých hasičů, co tě k tomu vedlo a co tě na této činnosti nejvíc baví?
Chtěla jsem smysluplně trávit svůj volný čas a nejvíce mě baví samotné děti, jejich nápady, postřehy, šikovnost.

Myslíš si, že je pro dobrovolné hasiče práce s mládeží důležitá a proč?
Určitě ano, vychovávají své nástupce odmala a děti krom dovedností získají i cenné vlastnosti pro život a práci - týmovost, soutěživost, umění si pomáhat navzájem, poctivost, být užiteční.

Čemu se věnuješ ve volném čase?
Čtu, sportuji a chodím za kulturou.

Na co bys děti mezi mladé hasiče nalákala?
Na setkávání se zajímavými lidmi - hasiči, záchranáři, policie, na dovednosti, ke kterým se jinak nedostanou - požární sport - útok, jízda v hasičském voze, soutěže, poznávání a ochrana přírody, vázání uzlů, zásady první pomoci.

Co bys popřála našim Soptíkům do dalšího roku fungování?
Aby neztratili zájem, byli si vzájemně kamarády a samozřejmě úspěchy v požárním sportu.

Jani, děkuji za rozhovor :-)
Jitka Košťálová