čtvrtek 21. února 2019

Seriál o hasičích startuje na CT2 už 6. března!

Po dobu jednoho roku natáčel štáb České televize u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje šestidílný dokumentární seriál. Od 6. března, kdy cyklus na programu ČT 2 startuje, mohou diváci každou středu ve 21:55 (opakování 8. 3., 9. 3. a 12. 3.) sledovat, jak liberečtí hasiči pracují, žijí a připravují se být vždy tam, odkud ostatní utíkají.

Seriál sleduje životy příslušníků v různých služebních zařazeních:
hasič - nováček ve sboru,
dlouholetý profesionální hasič technik (strojní služba, chemická služba),
hasič instruktor - práce ve výšce (neboli lezec),
velitel čety,
operační důstojník,
tisková mluvčí.
Připravovaný pořad, ukáže nejen zásahy hasičů proti živlům – ohni, vodě, větru, ale i neustálou a důkladnou přípravu. Protože, když jde o lidské životy, hasič nesmí zaváhat, nesmí ani na vteřinu nevědět, co a jak má dělat. Každodenní cvičení a tréninky zvyšují šance všech – tedy nejen, že zachrání cizí životy, ale sami se z akce vrátí živí a zdraví.