pátek 15. března 2019

Orkán Egerhard ve Vysoké

V neděli 10.března ve 23:07 dostali hasiči z výjezdové jednotky obce pokyn z operačního střediska HZS KHK k výjezdu do Hradecké ulice 611, kde silný poryv větru převrátil zahradní dřevěný domek. Průzkumem bylo zjištěno další nebezpečí u vedlejšího č.p., kde hrozilo odtržení oplechování atiky RD. Před ukončením výjezdu jednotka provedla průzkum po obci a přilehlém okolí včetně silnice na Opatovice nad Labem.
Hasiči byli na základě výstrahy od HZS KHK v pohotovosti již od pátku 8. března až do odvolání výstrahy 12. března v 17:00hod.
Na výjezdu byli velitel Lukáš Rudolf, strojník Tadeáš Salavec a hasiči Lukáš Motyčák a Martin Motyčák.
Orkán způsobil v mnohých obcích dlouhodobý výpadek elektrického proudu, na což byli i naši hasiči připraveni. Díky novému vybavení jsme schopni pro občany Vysoké zajistit zázemí v podobě vytápěného objektu s provizorním zdrojem elektrické energie např. MŠ popř. sportovní hale.