úterý 26. července 2016

Vysočtí hasiči mají zásahové vozidlo!

25. července 2016 byl obcí Vysoká nad Labem pro hasiče zakoupen technický automobil AVIA-TA.
Vozidlo je vedeno jako výjezdové v integrovaném záchranném systému ( IZS ) a je vybaveno elektrocentrálou a pneumatickým osvětlovacím stožárem, na který je možno zavěsit dva osvětlovací reflektory pro práci v noci.
Elektrocentrála bude sloužit i jako zdroj elektrického napětí 230V.
Požární stříkačka PS-12 a hadicové vedení bude nastrojeno do regálů k tomu určených.
Na nástavbě vozidla je možno využít i nastavovací žebřík.
V nejbližších dnech bude vybaveno ještě benzínovým plovoucím čerpadlem pro rychlé odčerpání vody ze zaplavených objektů, WAPkou na vysokotlaké mytí a motorovou pilou.
Od znovuobnovení hasičské tradice ve Vysoké nad Labem uplynulo právě 6 měsíců a naše jednotka je mobilní, ustrojená a k plné akceschopnosti zbývá jejím členům již jen absolvování kurzů odborné přípravy, které je naplánováno na podzim 2016.
Doufáme, že jednotka bude dobře sloužit všem občanům naší obce.

Naše zásahové vozidlo bude veřejnosti slavnostně představeno 20. srpna 2016 na rozhledně Milíř na akci VYSOCKÝ IRON MAN!