neděle 26. března 2017

Zprávy z JSDH - jednotka měla první ostrý výjezd!

První den ostrého provozu v sobotu 25. března se v 18:46 ve Vysoké rozezněla siréna.
Všem členům výjezdové jednotky obce byl operačním střediskem oznámen lesní požár, rozhořené ohniště bez dozoru v katastru obce Vysoká nad Labem cca 500 m za Roudničkou.
Šest členů jednotky v zásahových oděvech se bleskově sešlo u zbrojnice, kde začali okamžitě připravovat techniku na výjezd.
Velitel JSDH Vysoká nad Labem dorazil na místo požáru spolu s profesionálními hasiči a velitel zásahu po průzkumu oznámil operačnímu středisku, že síly a prostředky stačí a
operační středisko dalo příkaz nevyjíždět.
Profesionální hasiči za pomoci vysokotlakého proudu místo požářiště uhasili.
Příčinou události bylo neohlášené pálení klestí lesními dělníky a ponechání místa bez dozoru.
Na místě bylo zjištěno pět požářišť.
V případě zhoršených povětrnostních podmínek mohlo dojít k rozsáhlejšímu požáru a vysokým škodám.

Velitel JSDH Vysoká nad Labem