neděle 21. srpna 2016

1. ročník závodu VYSOCKÝ IRON MAN je za námi!

V sobotu 20.8.2016 proběhl na rozhledně Milíř historicky první závod v silovém a zátěžovém trojboji VYSOCKÝ IRON MAN.
Závod je inspirován disciplínami soutěže TFA - Toughest Firefighter Alive!
Po celou dobu závodu probíhal také bohatý doprovodný program spojený s podporou projektu DOBROTETY, výtěžek putuje na podporu neonatologického oddělení FNHK.
Nápad uspořádat tento závod, ze kterého doufáme se stane tradice, se zrodil ku příležitosti znovuzaložení sboru dobrovolných hasičů Vysoká nad Labem a který by letos oslavil své 130. výročí.

Obdoba závodu podobného charakteru ale ve světovém měřítku se koná každoročně na rozhledně Andrlův Chlum.
VYSOCKÝ IRON MAN obsahoval jen zlomek toho, co tento extrémně fyzicky náročný sport obnáší. Silový sport TFA má světového přeborníka, který je z Čech a pochází z Ústí nad Orlicí. Jmenuje se Lukáš Novák a na reportáž o něm se můžete podívat ZDE.

Teď už k samotnému závodu.
Měli jsme štěstí a sobotní počasí celé akci přálo.
Celkem se do závodu přihlásilo 18 účastníků, kteří se rozdělili do třech věkových kategorií.
První závodník vyběhl na trať v 9:15 hod.
Nejdůležitější bylo dobře rozvrhnout své síly.
Během závodu nedošlo k žádnému zranění či úrazu. Na místě byl připraven vůz rychlé záchranné služby, který dohlížel na zdravotní stav závodníků.

Závodní disciplíny:
1. výběh na Milíř se dvěma pneumatikami ( nadmořská výška 285m )
2. silový trenažer hammer box - 60 úderů
3. výstup na rozhlednu se zátěží ( vyhlídková plošina ve výšce 27m  - 160 schodů )

Celý závod byl měřen profesionální časomírou TFA.

Zajímavosti závodu:
18 závodníků
nejmladší účastník ročník 1993
nejstarší účastník 1951
2 závodníci závod nedokončili
nejlepší čas 2 minuty 28 sekund
nejdelší čas 5 minut 11 sekund

OBROVSKÝ obdiv patří VŠEM ZÁVODNÍKŮM, kteří našli odvahu tento závod zkusit!!!
Jedná se o fyzicky extrémně náročné disciplíny a všichni podali skvělé výkony!
Chlapi, jste BORCI!

Po skončení akce bylo okolí rozhledny uklizeno a rozhledna byla opět zpřístupněna veřejnosti.
Děkujeme všem členům SDH Vysoká nad Labem, kteří svojí činností přispěli k bezproblémovému chodu celé akce a zaměstnancům obce Vysoká nad Labem za spolupráci.
Věříme, že se závod povedl a akce se líbila a těšíme se na další ročník! Už na něm pracujeme. Bude opět na Milíři, ale závodní disciplíny obměníme :-)

Výsledky, prezentaci závodníků a fotografie z akce budeme doplňovat postupně.
Zatím jen malá ochutnávka atmosféry, která v sobotu na Milíři panovala.

Zvláštní poděkování patří:
Záchranná služba Královéhradeckého kraje
Radek Baier odtahová služba Opatovice nad Labem
Milošovi Špitálskému
Dobrotetám
firmě Rakytník Cvrček Lhota pod Libčany
Hasičský záchranný sbor
 všem kteří si zakoupili panenku a podpořili tak nedonošená miminka

DĚKUJI
starosta SDH Vysoká nad Labem