neděle 29. května 2016

Hasiči na dětském dnu!

V neděli 29. května 2016 se ve sportovním areálu uskutečnil již tradiční dětský den.
Letos jsme jeho součástí poprvé byli i my - vysočtí dobrovolní hasiči.
Pro děti jsme si připravili ukázku vozidla Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje TA-4 ( technický automobil na podvozku Tatra 4x4 ), který od rána zasahoval v obci Výrava nedaleko Hradce Králové spolu s dalšími jednotkami profesionálních i dobrovolných hasičů při čerpání vody a odklízení škod po přívalovém dešti, který tuto obec postihl ze soboty na neděli. Více info ZDE.
Na našem stanovišti byly připraveny také dvě dráhy pro chůzi na chůdách, kterou si mohli vyzkoušet nejenom děti, ale i jejich rodiče. Za krásné chůdy vděčíme šikovnému místnímu truhláři a našemu členovi panu Davidu Krámovi, který je na tuto příležitost v rekordním čase a zdarma vyrobil.
Obdivovat jste také mohli historickou proudnici od firmy Stratílek, která je zatím jedinou naší památkou na původní hasičský sbor.
Doufáme, že jste strávili s dětmi příjemné odpoledne a užili si spoustu zábavy.
Děkujeme všem našim členům, kteří se podíleli na přípravě dětského dnu, obci Vysoká nad Labem  za perfektní organizaci a HZS ČR za zapůjčení profesionálního zásahového vozidla.
Příští rok na shledanou!

Foto: Jitka Košťálová