neděle 30. října 2016

Zkouška techniky výjezdové jednotky obce

 V neděli 30. 10. 2016 od 8:30 do 12:30 hodin proběhla pod splavem na Labi praktická zkouška čerpadel a požární stříkačky. Členové JSDH ( výjezdové jednotky obce ) museli nejprve odstranit nálet z příjezdové cesty na náplavku, která se léta nevyužívá. Poté hasiči s výjezdovým vozidlem sjeli na náplavku a začali s přípravou. Nejprve bylo vyzkoušeno plovoucí čerpadlo, další přišlo na řadu kalové čerpadlo a nakonec požární stříkačka PS-12, se kterou měli hasiči nejvíce práce. Stříkačka váží 160 kg a na manipulaci s ní je potřeba hodně síly. Po tomto praktickém nácviku je jednotka připravena pomoci s odčerpáním vody ze zatopených objektů v naší obci a drobnými hasebními pracemi. Členové jednotky byli seznámeni s obsluhou čerpadel a stříkačky a zároveň proškoleni na zásady bezpečné práce s nimi.
Po ukončení výcviku bylo okolí náplavky pečlivě uklizeno a vyčištěno, včetně odpadků po předchozích návštěvnících.

Přítomní byli:
Radek Košťál
David Krám
Tadeáš Salavec
Lukáš Motyčák
Václav Kulhavý
Tomáš Hájek
Ota Hájek ml.